بیمه بدنه

بیمه بدنه کوثر از جمله بیمه های خودرویی است که در آن خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مقصر حادثه در حوادث خودرویی جبران می گردد. این بیمه نامه یک بیمه نامه کاملا اختیاری است و در آن خسارت‌های وارده بر خودروی بیمه شده را که ناشی از حوادث مختلف تحت پوشش از قبیل سرقت، آتش‌سوزی، انفجار، تصادف، سقوط، واژگونی و به‌طور کلی برخورد اتومبیل به هر جسم ثابت یا متحرک یا برخورد جسم دیگری با اتومبیل بیمه‌ شده باشد جبران می نماید.

پوشش های اصلی بیمه بدنه کوثر شامل چه مواردی هستند؟

در این بیمه‌نامه، خسارت‌های جزئی و كلی وارد شده به وسیله نقلیه بیمه‌شده، اعم از دستمزد تعمیرکار، تعمیر و ارزش قطعه‌های تعویضی با توجه به شرایط بیمه‌نامه، به قیمت روز حادثه پرداخت می‌شود. همانطور که می دانید پوشش های بیمه بدنه به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می گردند. پوشش های اصلی که در بیمه نامه بدنه تمام شرکت های بیمه ای ثابت می باشند شامل موارد زیر هستند:

 • آتش سوزی خودرو
 • برخورد صاعقه به خودرو
 • انفجار خودرو
 • سرقت کلی خودرو
 • حادثه خودرو

پوشش های اضافی بیمه بدنه کوثر شامل چه مواردی هستند؟

علاوه بر موارد مذکور در بالا به عنوان پوشش های اصلی بیمه نامه بدنه، پوشش های این بیمه نامه شامل موارد مختلف و گسترده تر دیگری نیز می گردد که بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه اضافی و مطابق با شرایط و مقررات مندرج در بیمه‌نامه، اتومبیل خود را در مقابل آن خطرات نیز بیمه نماید. لیستی از کامل ترین این خطرات توسط شرکت بیمه کوثر و در قالب پوشش های اضافی به عموم مردم ارائه گردیده است. این لیست شامل موارد زیر می باشد:

 • هزينه توقف خودروهاي باركش / اتوکار
 • نوسانات قيمت (تا 25% ارزش خودرو)
 • پوشش نوسان قيمت (تا 50% ارزش خودرو)
 • نوسانات قيمت (تا 100% ارزش خودرو)
 • مواد شيميايي
 • كشيدن اشياء نوك تيز نظير ميخ و …
 • سرقت درجاي تمام قطعات
 • شكست شيشه به تنهايي
 • حذف فرانشيز
 • حذف استهلاك
 • ترانزيت
 • بلاياي طبيعي
 • اياب و ذهاب
 • امداد

 

جهت محاسبه آنلاین قیمـت بیمـه نامـه بـدنه خـودروی خود اینجـا کلیـک نماییـد

 

بیمه بدنه کوثر

در اینجا به توضیحی تعدادی از پرکاربردترین پوشش های اضافی بیمه بدنه می پردازیم تا شما بتوانید با آگاهی کامل تری از این پوشش ها خودرو خود را در مورد هرگونه حادثه احتمالی بیمه نموده و از زیان های مالی خود در هنگام بروز حوادث خودرویی بکاهید:

1) پوشش سرقت درجا قطعات و لوازم اضافی خودرو در بیمه بدنه کوثر:

در این پوشش قطعات اصلی و لوازم منصوبه خودروی بیمه شده بدون سرقت وسیله نقلیه تحت پوشش قرار می گیرد. تعهد شرکت بیمه کوثر حداکثر 20 درصد ارزش خودروی بیمه شده می باشد. در این پوشش تعهد شرکت بیمه برای لوازم غیر فابریک حداکثر تا 3 درصد و برای رینگ و لاستیک غیرفابریک (5 حلقه) و تا 5 درصد ارزش خودرو می باشد.

در این پوشش رادیو پخش های کشویی تحت پوشش نمی باشند و پرداخت خسارت رادیو پخش های پنل دار، فقط منوط به تحویل پنل به واحد خسارت شرکت بیمه کوثر می باشد.

فرانشیز این پوشش 20 درصد می باشد.

2) پوشش شکست شیشه به تنهایی در بیمه بدنه کوثر:

در این پوشش، وسیله نقلیه شما در برابر خسارت شکست شیشه به تنهایی و بدون برخورد شیء خارجی و به عللی غیر از خطرات اصلی تحت پوشش قرار می گیرد. خسارت قابل پرداخت در این پوشش، ارزش روز شیشه و هزینه نصب آن پس از کسر 20 درصد به عنوان فرانشیز می باشد (مشروط بر اینکه وسیله نقلیه به قیمت روز بیمه شده باشد)

3) پوشش نوسانات قیمت ارزش وسیله نقلیه در بیمه بدنه کوثر:

در این پوشش شرکت بیمه کوثر متعهد می گردد که در صورتی که در زمان وقوع حادثه برای خودرو، قیمت وسیله نقلیه دچار افزایش (تا سقف 25، 50 و 100 درصدی) شده باشد، خسارت خودروی شما را بدون اعمال قاعده نسبی (ماده 10) پرداخت نماید. در قاعده نسبی شرکت های بیمه خسارت شما را با نسبت قیمت روز خودرو به قیمت درج شده در بیمه نامه محاسبه و پرداخت می کند. این پوشش از در حقیقت از اعمال قاعده نسبی توسط شرکت های بیمه جلوگیری نموده و نیاز شما جهت مراجعه به شرکت های بیمه و صدور الحاقیه افزایش قیمت در شرایط بازار نوسانی را رفع می نماید.

4) پوشش هزینه ایاب و ذهاب در بیمه بدنه کوثر:

در صورتی که بر اثر خطرات اصلی بیمه بدنه (به جز سرقت)، وسیله نقلیه بیمه شده قابل استفاده نباشد، شرکت بیمه کوثر متعهد می شود که روزانه مبلغ مشخصی را برای مدت معین به بیمه گذار پرداخت نماید. حداکثر هزینه ایاب و ذهاب قابل پرداخت برای خودروهای سواری روزانه معادل 40 هزار تومان و حداکثر معادل 30 روز خواهد بود که از روز چهارم به بعد پرداخت خواهد گردید.

5) پوشش خسارت ناشی از اسید، رنگ و مواد شیمیایی در بیمه بدنه کوثر :

در این پوشش و به شرط سالم و بی عیب بودن رنگ خودرو، وسیله نقلیه بیمه شده در مقابل خسارات ناشی از اسید، رنگ و مواد شیمیایی تحت پوشش قرار می گیرد.

6) پوشش بلایای طبیعی در بیمه بدنه کوثر:

همانطور که از نام این پوشش پیدا است، در این پوشش وسیله نقلیه بیمه شده در مقابل خسارات ناشی از بلایای طبیعی شامل سیل، زلزله، تگرگ و طوفان تحت پوشش قرار می گیرد.

7) پوشش حذف فرانشیز در بیمه بدنه کوثر:

این پوشش فقط به خودروهای سواری ای قابل ارائه می باشد که تخفیف عدم خسارت یک سال به بالا دارند و صرفا جهت پوشش های اصلی به جز سرقت و خسارت کلی می باشد. متذکر می شود که این پوشش شامل خسارات ناشی از پوشش های اضافی و فرانشیز گواهینامه نمی گردد.

8) پوشش حذف استهلاک در بیمه بدنه کوثر:

این پوشش هم مانند پوشش قبلی، فقط به خودروهای سواری ای قابل ارائه می باشد که تخفیف عدم خسارت یک سال به بالا دارند و شامل استهلاک باتری و لاستیک ها نمی شود. در حقیقت فرانشیز استهلاک توسط شرکت های بیمه جهت قطعات تعویضی خودروهایی محاسبه می گردد که عمر آن ها پنج سال و بالاتر می  باشد. طبق فرانشیز استهلاک به ازای هر سال 5 درصد و حداکثر 25 درصد فرانشیز استهلاک از خسارت پرداختی توسط شزکت های بیمه کسر می گردد که با اخذ این پوشش این فرانشیز از بیمه نامه حذف می گردد.

 

جهت محاسبه آنلاین قیمـت بیمـه نامـه بـدنه خـودروی خود اینجـا کلیـک نماییـد