بیمه شخص ثالث

شناخته شده ترین بیمه نامه در بین آحاد مردم جامعه بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری می باشد که طبق قانون داشتن آن برای تمامی وسایل نقلیه الزامی می باشد. در حقیقت تمام دارندگان وسایل نقلیه باید پوشش بیمه‌ای مناسب در قبال خسارت به اشخاص ثالث را برای وسیله نقلیه خود تهیه و مسئوليت خود را نزد يكي از شركت‌های بيمه ای فعال در کشور، بيمه کنند. نداشتن بیمه مناسب با پوشش های کافی می تواند تبعات جبران ناپذیری را برای رانندگان وسایل نقلیه داشته باشد. از این رو شرکت بیمه کوثر در اینجا سعی بر این نموده است که راحت ترین امکان را برای صدور آنلاین بیمه شخص ثالث کوثر را برای شما فراهم نماید تا در کمتر از 5 دقیقه بتوانید بیمه نامه شخص ثالث خود را به صورت آنلاین و برخط از شرکت بیمه کوثر با نازلترین قیمت و پوشش های متفاوت تهیه نمایید. جهت صدور بیمه شخص ثالث کوثر خود فقط کافی است کارت خودرو و بیمه نامه قبلی آن را در دسترس داشته باشید و از سایت بیمکو و یا لینک های زیر جهت خرید اقدام نمایید.

 

منظور از اشخاص ثالث در بیمه شخص ثالث چه کسانی می باشند؟

نگاهی دقیق به قانون بیمه مرکزی این موضوع را برای ما روشن می کند که منظور از اشخاص ثالث تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی هستند که بر اثر حادثه مرتبط با خودرو خسارت جانی و یا مالی به آن ها وارد شده باشد. طبق قانون بیمه مرکزی راننده مقصر حادثه، شخص ثالث تلقی نمی گردد و خسارات جانی وارد به او از بیمه حوادث راننده که به همراه بیمه‌نامه های شخص ثالث ارائه می‌شود پرداخت می گردد.

 

جهت استعلام قیمت و صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث خود اینجا کلیک نمایید

 

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی است؟

پوشش های بیمه شخص ثالث شامل پوشش جانی و مالی به شرح زیر می‌باشد:

پوشش جانی بیمه ثالث

پوشش جانی این بیمه نامه شامل غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌‌‌‌های درمانی افراد آسیب دیده توسط خودروی بیمه شده می‌باشد. بنابراین تمام هزینه های خسارت جانی مانند آسیب های بدنی، شکستگی، نقص عضو و از کارافتادگی و فوت شخص ثالث در بیمه شخص ثالث پرداخت می گردد.

پوشش مالی بیمه ثالث

اگر خسارت مالی هم توسط خودروی بیمه شده به خودروها و یا اموال افراد دیگر وارد شود نیز با این بیمه نامه تحت پوشش می‌باشد.

پوشش راننده مقصر بیمه ثالث

بر اساس قانون جدید بیمه ثالث، راننده مقصر نیز در بیمه ثالث دارای پوشش می باشد. اگر راننده در اثر حادثه فوت نماید یا هزینه پزشکی داشته و یا دچار نقص عضو شود با این بیمه نامه تا سقف تعهدات درج شده در بیمه نامه قابل جبران می‌باشد.

پوشش های مالی قابل ارائه در بیمه شخص ثالث کوثر در سال 1403 به چه میزان هستند؟؟

باید بدانیم که حداقل خسارت مالی قابل ارائه در شرکت های بیمه برابر با 2.5 درصد دیه مرد مسلمان در ماه حرام و حداکثر آن نیز برابر با نصف دیه مرد مسلمان در ماه حرام می باشد. با توجه به اینکه دیه مرد مسلمان در ماه حرام در سال 1403 برابر با یک میلیارد و ششصد میلیون تومان اعلام شده است، حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث برابر با 40 میلیون تومان و حداکثر آن برابر با 800 میلیون تومان می باشد. پوشش های ارائه شده از طرف شرکت بیمه کوثر در بیمه ثالث 40، 50، 80، 100، 120، 160، 200، 250، 300، 350، 400، 450، 500، 550، 600، 700، 750 و 800 میلیون تومان می باشد که بسته به نیاز افراد مختلف با اختلاف قیمت های ناچیزی در بیمه شخص ثالث شما قابل انتخاد است.

 

جهت استعلام قیمت و صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث خود اینجا کلیک نمایید

 

چرا باید سقف پوشش مالی بیمه نامه شخص ثالث خود را افزایش دهیم؟؟؟

جواب این سوال بسیار ساده می باشد. اجازه بدهید با ذکر یک مثال موضوع رو برای شما شفاف نماییم. فرض نمایید شما بیمه نامه شخص ثالث خود را با پوشش مالی 30 میلیون از شرکت های بیمه خریداری نموده اید و با یک خودرو به طور مثال پژو 206 تصادف نموده اید و خسارتی برابر با 34 میلیون به این خودرو وارد شده است و شما مقصر این حادثه می باشید. چون شما مقصر این حادثه می باشید باید تمام خسارت زیاندیده را تمام و کمال به او پرداخت نمایید. چون پوشش مالی بیمه نامه شخص ثالث شما 30 میلیون می باشد پس شرکت بیمه شما از خسارت وارده مبلغ 30 میلیون را به زیاندیده پرداخت می نماید و ما به تفاوت این مبلغ یعنی 4 میلیون دیگر را شما باید از جیب خودتان پرداخت نمایید.

پس مهمترین دلیل بر افزایش سقف پوشش مالی در بیمه نامه های شخص ثالث افزایش سرسام آور قیمت خودروهای موجود در بازار، قطعات یدکی آن ها و هزینه تعمیر و بازسازی مواضع آسیب دیده در حوادث خودرویی می باشد و این شما هستین که باید با بالابردن سقف پوشش مالی بیمه نامه های شخص ثالث خود در زمان خرید بیمه نامه خود به این موضوع اهمیت داده تا در زمان بروز خسارت های بالا متضرر نگردید.

 

مزیت های صدور آنلاین بیمه شخص ثالث کوثر چیست؟

شرکت بیمه کوثر به بیمه گذارانی که اقدام به صدور بیمه نامه های شخص ثالث خود از طریق آنلاین می نمایند، 85 درصد تخفیف مازاد مالی  ارائه می دهد که همین امر باعث شده است که یکی از مناسب ترین نرخ های بیمه های شخص ثالث متعلق به شرکت بیمه کوثر باشد.

 

بیمه شخص ثالث کوثر

 

جهت استعلام قیمت و صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث خود اینجا کلیک نمایید

 

عوامل موثر در قیمت بیمه شخص ثالث کدامند؟

آنچه که در محاسبه بیمه ثالث هر ساله نقش موثری دارد نرخ دیه اعلامی از سمت بیمه مرکزی می باشد. علاوه بر نرخ دیه، عواملی دیگری نیز درمحاسبه قیمت بیمه ثالث تاثیر گذار می باشد از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • میزان پوشش‌ مالی مورد درخواست بیمه نامه
 • سال ساخت و تولید خودرو، تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • حق بیمه پایه تعیین شده از سوی بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت بیمه نامه
 • مدت اعتبار بیمه نامه
 • جریمه دیرکرد

 

تخفیف بیمه شخص ثالث در قانون جدید چگونه است؟

تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث برای بیمه نامه هایی که در طول مدت داشتن بیمه ثالث از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده باشند منظور می‌شود . میزان تخفیفات عدم خسارت بیمه ثالث بر اساس تعداد سال های عدم خسارت به ترتیب جدول زیر می‌باشد:

 • ۱ سال عدم خسارت ۵ درصد
 • ۲ سال عدم خسارت ۱۰درصد
 • ۳ سال عدم خسارت ۱۵ درصد
 • ۴ سال عدم خسارت ۲۰ درصد
 • ۵ سال عدم خسارت ۲۵ درصد
 • ۶ سال عدم خسارت ۳۰ درصد
 • ۷ سال عدم خسارت ۳۵ درصد
 • ۸ سال عدم خسارت ۴۰ درصد
 • ۹ سال عدم خسارت ۴۵ درصد
 • ۱۰ سال عدم خسارت ۵۰ درصد
 • ۱۱ سال عدم خسارت ۵۵ درصد
 • ۱۲ سال عدم خسارت ۶۰درصد
 • ۱۳ سال عدم خسارت ۶۵ درصد
 • ۱۴ سال عدم خسارت ۷۰ درصد

 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که تخفیفات بیمه شخص ثالث کوثر با دریافت خسارت از بین نمی روند بلکه میزان تخفیفات عدم خسارت طبق جدول زیر کمتر می شود:

 

سه بار و بیشتر دو بار یک بار تعداد خسارت / نوع خسارت
۴۰ درصد ۳۰ درصد ۲۰ درصد مالی
۱۰۰ درصد ۷۰ درصد ۳۰ درصد بدنی