کارت طلایی بهتر است یا بیمه بدنه؟؟؟

کارت طلایی بهتر است یا بیمه بدنه؟

 

یکی از گزینه های موجود در بازار برای جبران خسارات مالی وارده به خودروی شما خرید کارت طلایی است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که خدمات مرتبط به کارت طلایی مخصوص خودروهای ایران‌ خودرو هستند و برای خودروهای تولیدی سایر شرکت‌های خودروسازی فقط حمل‌ و‌ نقل رایگان در صورت خرابی خودرو را دارا می باشد.

کارت طلایی دارای 7 نوع مختلف است که به نام های 1) کارت طلایی سال، 2) کارت طلایی یک ستاره، 3) کارت طلایی یک ستاره پلاس، 4) کارت طلایی دو ستاره، 5) کارت طلایی سه ستاره، 6) کارت طلایی چهار ستاره و 7) کارت الماس شناخته می شوند. تفاوت بین این کارت ها در سطح خدماتی است که به مشتریان ارائه می دهند، به طوری که کارت طلایی سال کمترین خدمات و کارت الماس بیشترین خدمات را دارا می باشند. نا گفته نمایند که کارت الماس مختص خودروهایی از جمله سمند سورن ELX، سوزوکی، تندر 90 اتوماتیک و دنا می باشد و به خودروهای دیگر قابل ارائه نمی باشد. در صورت نیاز به دانستن پوشش های دقیق هر کارت و تفاوت های سطوح خدماتی آنها می توانید به  <<<سایت امداد خودرو ایران >>> مراجعه نمائید.

کارت طلایی بهتر است یا بیمه بدنه؟

جهت آگاهی از شرح دقیقی از خدمات قابل ارائه در بیمه های بدنه و پوشش های مختلف آن که از طرف شرکت بیمه کوثر به بیمه گذاران محترم ارائه می شود نیز می توانید به صفحه <<<بیمه بدنه سایت بیمکو >>> مراجعه نمایید.

تفاوت بیمه بدنه با کارت طلایی در چیست ؟

  1. بیمه بدنه از نظر قیمت ارزانتر از کارت طلایی می باشد.
  2. بیمه بدنه تخفیف عدم خسارت تا ٧٠٪ تخفیف دارد و بیمه گذار می تواند این تخفیف ها را به ماشین های بعدی خود نیز منتقل کند اما در کارت طلایی این امکان وجود ندارد.
  3. بیمه بدنه قابلیت انتقال دارد یعنی اگر ماشینی که بیمه بدنه دارد را بخواهیم بفروشیم، می توانیم بیمه بدنه خودروی قبلی خود را بروی خودروی جدیدمان انتقال دهیم  اما کارت طلایی قابل انتقال نیست.
  4. جهت تعمیر خودرو با بیمه بدنه می توانیم به هر تعمیرگاهی که کار آن را قبول داریم و تمیزی دست و پنجه آن مورد قبول ماست، تعمیر خودرو خود را انجام دهیم اما در کارت طلایی تعمیر خودرو صرفا باید توسط نمایندگی های مجاز ایران خودرو انجام شود و گزینه دیگری ندارد.
  5. در بیمه بدنه اگر مقصر حادثه فرد دیگری باشد می شود از آن استفاده کرد و پس از شکایت از مقصر حادثه و دادن حق جانشینی به بیمه گر خسارت ما قابل دریافت است ولی در کارت طلایی این امکان وجود ندارد.
  6. بیمه بدنه قابل فسخ می باشد ولی کارت طلایی قابلیت فسخ و استرداد وجه را ندارد.
  7. کارت طلایی تا ١٠سال قابل ارائه می باشد و وقتی که خودرو وارد سال يازدهم کارکرد خود شد دیگر نمی توان برای آن کارت طلایی تهیه کرد ولی بیمه بدنه برای خودرهای تا 20 سال عمر نیز قابل تهیه است.
  8. در کارت طلایی سرویس و تعویض دوره‌ای بعضی از قطعات امکان پذیر است ولی در بیمه بدنه چنین امکانی وجود ندارد.
  9. کارت طلایی خدمات امداد سیار و تعمیر در محل و همچنین امداد تلفنی را دارد اما فقط در بیمه بدنه بعضی از شرکت های بیمه ای از جمله شرکت بیمه کوثر خدمات امداد قابل ارائه می باشد.
  10. بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را به‌ صورت نقد به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند ولی کارت طلایی ماشین را تعمیر یا تعویض می‌کند و وجه نقدی به مشتری نمی دهد. ممکن است بیمه‌گذار خارج از نمایندگی ایران‌ خودرو امکان تعمیر خودروی خود را با هزینه کمتر یا کیفیتی بهتر داشته باشد ولی در کارت طلایی از این امکان نمی توان استفاده نمود.

 

جهت محاسبه آنلاین قیمـت بیمـه نامـه بـدنه خـودروی خود اینجـا کلیـک نماییـد

 

مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی

تا اینجا کارت طلایی و بیمه بدنه را به طور کامل معرفی کردیم و درباره تفاوتهای آنها  اطلاعاتی به دست آوردیم. حال می‌خواهیم مزایای کارت طلایی و بیمه بدنه را بررسی کنیم و ببینیم بیمه بدنه چه مزایایی نسبت به کارت طلایی دارد. مزایایی که می‌توان برای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی در نظر گرفت عبارت است از:

  1. بیمه بدنه برای تمام خودروها کاربرد دارد ولی کارت طلایی فقط مختص خودروهای ایران‌خودرو است. حتی کارت طلایی به خودروهای ایران‌خودرو که عمر آنها بالاتر از 10 سال باشند، تعلق نمی‌گیرد.
  2. بیمه بدنه هزینه خسارت وارد شده را به‌ صورت نقد به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند ولی کارت طلایی اقدام به تعمیر یا تعویض خودرو می‌کند. ممکن است بیمه‌گذار خارج از نمایندگی ایران‌خودرو امکان تعمیر خودروی خود را با هزینه کمتر یا کیفیتی بهتر داشته باشد لذا اینکه محدودیتی در محل تعمیر خودرو وجود نداشته باشد یک مزیت برای بیمه بدنه محسوب می‌شود.
  3. حدود نرخ بیمه بدنه از کارت طلایی کمتر است و در کل برای هر ماشین خاصی که در نظر بگیریم، نرخ بیمه بدنه بسیار کمتر از کارت طلایی می‌شود.
  4. امکان استعلام نرخ بیمه بدنه با ارائه اطلاعات مختصری به نمایندگان بیمه میسر است درصورتی‌که برای استعلام قیمت دقیق کارت طلایی به بازدید کارشناس نیاز است.
  5. بیمه بدنه و تخفیف های آن از خودرویی به خودروی دیگر قابل انتقال است درصورتی‌که کارت طلایی قابلیت انتقال ندارد.
  6. خسارات و پوشش های فرعی بیمه بدنه بسیار متنوع است.

 

مزایای کارت طلایی نسبت به بیمه بدنه

در ادامه بررسی تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه می‌خواهیم مزایای کارت طلایی نسبت به بیمه بدنه را مورد بررسی قرار دهیم. این مزایا عبارت‌اند از:

  1. کارت طلایی امکان حمل‌ و نقل سیار خودرو و سرنشینان را در صورت خرابی در راه فراهم می‌کند درصورتی‌ که در بیمه بدنه چنین امکانی وجود ندارد.
  2. کارت طلایی امکان سرویس و تعویض دوره‌ای بعضی از قطعات را برای خودروها ایجاد می‌کند ولی در بیمه بدنه چنین امکانی وجود ندارد.
  3. در کارت طلایی امکان تعویض کلی خودرو بدون کسر فرانشیز وجود دارد. در صورتی که خودرو خسارتی ببیند كه طي آن هزينه‏ هاي تعمير قسمتهاي آسيب ديده از ۶۰٪ ارزش خودرو قبل از حادثه بيشتر باشد و يا امكان بازسازي آن به تاييد كارشناس اين شركت نرسد و يا اينكه مدت تعمير آن بيش از حد پيش‏ بيني شود، امدادخودرو ایران طبق ضوابط خود و با نظر مشتری اقدام به تعویض کلی خودرو می‏ کند ولی در بیمه بدنه این خدمت با کسر فرانشیز همراه می باشد.
  4. کارت طلایی امکان امداد سیار و تعمیر در محل همچنین امداد تلفنی را مطابق شرایط برای کاربران فراهم کرده است ولی فقط بعضی از شرکت های بیمه در قالب پوشش امداد به خودرو خدمات امداد می دهند.

جهت محاسبه آنلاین قیمـت بیمـه نامـه بـدنه خـودروی خود اینجـا کلیـک نماییـد

1 دیدگاه در “کارت طلایی بهتر است یا بیمه بدنه؟؟؟

 1. بدترین بیمه بدنه بهتر از کارت طلایی میباشد مراقب باشید پولتان را لاشخوران نخورند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *