بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان بیمه کوثر

حرفه پزشکی از جمله مشاغل پرریسک و پرمسئولیتی است که مستقیما با جان و سلامت افراد جامعه در ارتباط می باشد. به دلیل فشارهای کاری و استرس روحی و روانی این حرفه، ضریب خطا و اشتباه فعالان این قشر نیز بالا رفته و در نتیجه ممکن است در اثر قصور و یا غفلت پزشکان و یا پیراپزشکان، بیماران آن ها در انجام امور پزشکی دچار صدمه جسمانی، روانی یا فوت شوند. از همین جهت است که  اغلب پزشکان و پیراپزشکان برای داشتن آسودگی خاطر بیشتر بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را خریداری می‌کنند.

مواردی مانند خطا، اشتباه، غفلت و یا قصور در انجام معالجه‌، تجویز نادرست، اعمال جراحی همه از پوشش های این بیمه نامه هستند که توسط شرکت های بیمه از جمله شرکت بیمه کوثر نیز به بیمه گذاران ارائه می گردد. حتی اگر مداوای بیمار با رضایت خود و یا ولی قانونی وی انجام بگیرد، بیمه نامه مسئولیت پزشکان، مسئولیت پزشک را در زمان خسارت بر عهده خواهد گرفت.

 

خسارت‌های تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان شامل چه مواردی است؟

غرامت فوت : اگر بیمار در اثر غفلت و یا قصور پزشک یا پیراپزشک فوت نماید، شرکت بیمه غرامت فوت را بر اساس دیه ماه عادی و ماه حرام بروز حادثه به وراث بیمار پرداخت می‌نماید.

غرامت نقص عضو : درصورتی‌که بیمار در اثر غفلت و یا قصور پزشک یا پیراپزشک دچار نقص عضو شود، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان دیه بیمار را پرداخت می‌کند.

 

جهت استـعـلام قیـمت و صدور آنلاین بیـمـه مسئولیت پیراپزشکان خود اینجا کلیک نمایید

 

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان چطور محاسبه می شود؟

در این بیمه نامه پزشکان و پیراپزشکان بر اساس نوع ریسک تخصص آن ها به صورت جداگانه به چهار طبقه تخصصی تقسیم می شوند و بر همین اساس هم محاسبه قیمت بیمه آن ها نیز انجام می شود. هر چقدر که ریسک عملی که پزشک یا پیراپزشک انجام می دهد بیشتر باشد، قاعدتاً نرخ حق بیمه مسئولیت آن ها هم بیشتر خواهد بود. دومین عامل موثر در تعیین نرخ این بیمه نامه سقف تعهدات و تعداد دیاتی است که بیمه‌گذار انتخاب و خریداری می‌کند.

 

طبقات شغلی پزشکان:

1- جراحان متخصص زنان و زايمان، جراحان عمومي، بيهوشي و ارتوپدي
2- جراحان متخصص قلب،‌ مغز و اعصاب، چشم، ترميمي و پلاستيك، ارولو‍‍‍‍‍‍ژی
3- جراحان متخصص فك و صورت، گوش و حلق و بيني، دندان و لثه و پزشكان متخصص پوست و اطفال
4- پزشكان متخصص غير جراح يا جراحاني كه به عللي عمل جراحي انجام نمي دهند، دندانپزشكان، پزشكان عمومي، متخصصين اندوسكوپي، راديولوژي، ميكروبيولوژي و داروسازي

 

مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان کوثر

 

طبقات شغلی پیراپزشکان:

1- ماماها (شاغل در بيمارستان)، دندانپزشكان تجربي و بهداشت كاران دهان و دندان
2- كارشناسان ارشد بيهوشي و تكنسين هاي بيهوشي، كارشناسان فيزيوتراپي، پرستاران و بهياران شاغل در كليه بخش هاي CCU و ICU و دياليز، اورژانس
3- پرستاران و بهياران ساير بخش ها، تكنسين هاي اتاق عمل، پرستاران و بهياران اتاق عمل
4- تكنسين هاي راديولوژي، سي تي اسكن، و MRI و كارشناسان و تكنسين هاي آزمايشگاه، داروخانه و تكنسين هاي نوارنگاري و CSR و كمك بهياران

 

جهت استـعـلام قیـمت و صدور آنلاین بیـمـه مسئولیت پیراپزشکان خود اینجا کلیک نمایید

 

خسارت های خارج از تعهد بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان شامل چه مواردی است؟

  • انجام معالجه، مداوا و یا عمل جراحی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خارج از تخصص بیمه گذار باشد مگر آنکه زیاندیده نیاز به فوریت های پزشکی داشته باشد و متخصص مربوطه در دسترس نباشد.
  • بیمه گذار به علت استفاده از مسکرات و استعمال مواد مخدر یا داروی خواب آور، تمرکز یا هوشیاری لازم را برای مداوای زیاندیده نداشته باشد و باعث صدمه جسمی و روانی او شود.
  • انجام امور پزشکی و درمانی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خلاف قوانین و مقررات جاری باشد.
  • هر نوع خسارتی که منشا آن تشعشعات یونیزه کننده یا رادیواکتیو و انرژی هسته ای باشد مگر آنکه استفاده از آنها برای معالجه بیمار باشد.
  • عدم النفع
  • عمد بیمه گذار
  • جرائم و جزای نقدی

 

جهت استـعـلام قیـمت و صدور آنلاین بیـمـه مسئولیت پیراپزشکان خود اینجا کلیک نمایید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *