ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان نیروهای مسلح سال 1402

ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تحت ‌پوشش سابا برای بهره ‌مندی از خدمات بیمه‌ نامه درمان تکمیلی شرکت بیمه کوثر با نام طرح آرامش 1402 کلید خورد.

 

اطلاعیه بیمه نامه تکمیلی درمان گروهی اختیاری 

قابل توجه بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران محترم نیروهای مسلح

 

مهلت ثبت نام تا  1402/10/13 تمدید شد

 

جهـت ورود بـه وب ســایت ثبـت نــام بیــمــه تکـمــیــلی کوثـــر اینجــا کلیک نمایید 

 

شرایط و نحوه ثبت نام :
1 ) همه بازنشستگان ، وظیفه بگیران و مستمری بگیران ن.م به همراه عایله تحت تکفل خود ، در صورت تمایل و امکان کسر حق بیمه می توانند عضو بیمه نامه شوند.
2 ) افراد تحت تکفل هر خانواده می بایست به صورت گروهی عضو بیمه نامه شوند و عضویت انفرادی در این بیمه نامه امکان پذیر نمی باشد .
3 ) ثبت نام پدر، مادر، فرزند ازدواج کرده ، فرزندان شاغل مجرد، عروس ، داماد و نوه اختیاری می باشد .
4 ) در رابطه با افراد تحت تکفل، رعایت دو شرط الزامی است : الف- داشتن بیمه پایه (دفترچه بیمه های خدمات درمانی نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، سلامت و …) ب- پوشش همزمان فرزند ازدواج کرده به همراه خانواده ایشان. به طور مثال چنانچه تمایل دارید فرزند دختر متاهل خود را تحت پوشش قرار دهید، داماد و نوه نیز می بایست تحت پوشش قرار گیرند.
5 ) مدت بیمه نامه یک سال و زمان شروع و خاتمه تعهدات آن از تاریخ 01 / 09 / 1402 تا تاریخ 30 / 08 / 1403 می باشد.
6 ) حق بیمه ماهیانه هر نفر بیمه شده در طرح (( الف )) مبلغ 000 / 700 / 2 ریال و در طرح (( ب )) مبلغ 000 / 100 / 2 ریال می باشد.
7 ) ثبت نام هم به صورت غیر حضوری و از طریق آدرس اینترنتی: kins.ir و هم با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا انجام می شود.
8 ) مهلت انصراف متقاضیان حداکثر 30 روز پس از تاریخ ثبت نام است و از طریق پرتال بیمه کوثر و یا تکمیل فرم انصراف در دفاتر ساتا امکان پذیر می باشد. درخواست انصراف در صورتی پذیرفته خواهد شد که سرپرست و اعضای تحت پوشش ایشان، به هیچ عنوان هزینه دریافت نکرده باشند در صورت دریافت هزینه، انصراف مورد تائید نمی باشد و از طریق پیامک اطلاع رسانی می گردد .
9 ) مهلت ثبت نام از تاریخ 15 / 08 / 1402 تا تاریخ 10 / 10 / 1402 می باشد .
10 ) مستمری بگیر همسر نیز می تواند در این طرح ثبت نام نماید، شرایط مطرح شده فوق به غیر از الزام در تحت پوشش قرارگرفتن کلیه اعضا تحت تکفل ، برای مستمری بگیر همسر نیز صادق خواهد بود.
11 ) مستمری بگیر فرزند نیز می تواند در این طرح ثبت نام نماید. چنانچه مستمری بگیر فرزند به دلایل مختلف (فوت مادر و یا عدم ثبت نام مادر) تمایل داشته باشد به تنهایی و از محل فیش حقوقی خود تحت پوشش قرارگیرد مشمول دوره انتظار 3 ماهه جهت کلیه تعهدات خواهد شد.
12 ) مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام : الف – اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی .ب-آخرین برگه حقوقی متقاضی .ج- اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی افراد تحت تکفل و اختیاری بند 3 بالا
13 ) افزایش و کاهش بیمه شدگان صرفا جهت ولادت نوزاد، فوت بیمه شدگان، خروج از کفالت (مانند ابطال دفترچه به علت ازدواج فرزندان و یا تعدد بیمه نامه درمان و …) انجام خواهد شد. در صورت خروج از کفالت فرزندان به علت ازدواج، ادامه پوشش بیمه ای (در صورت تمایل)، مشروط به تحت پوشش قرارگرفتن همسر وی می باشد.
14 ) تولد فرزند، خروج از کفالت و یا فوت هر یک از افراد زیر مجموعه (به غیر از شخص بازنشسته) منوط به اعلام سرپرست حداکثر تا 3 ماه از تاریخ فوت یا تاریخ خروج از کفالت و تولد فرزند با مراجعه به دفاتر ساتا و یا از طریق پرتال بیمه کوثر امکان پذیر می باشد.
15 ) بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران محترم عضو بیمه نامه، با ارائه کارت ملی در مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه کوثر، می توانند از خدمات درمانی استفاده نمایند و چنانچه بیمه شدگان به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه نمایند، پس از انجام هزینه می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک منتخب ساتا مراجعه و اسناد هزینه را تحویل دهند.
16 ) برای اطلاع از آدرس و شماره تماس دفاتر خدمات الکترونیک منتخب ساتا جهت تحویل مدارک و سایر سوالات و ابهامات، شماره تلفن 09621 سازمان، آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان خواهد بود .
17 ) مستمری بگیران حذف شده در صورت داشتن فیش حقوقی نیروهای مسلح و بیمه پایه می توانند با مراجعه به دفاتر ساتا ، مجددا بیمه تکمیلی خود ر ا فعال نمایند .
18 ) برای دسترسی و آگاهی از اطلاعات مراکز درمانی طرف قرارداد به ” پرتال بیمه کوثر” به نشانی kins.ir مراجعه نمایید.
19 ) مبالغ هزینه های درمان، برابر ضوابط و تعهدات بیمه کوثر، به حساب حقوقی سرپرست یا بیمه شده اصلی واریز می شود .
20 ) برای اطلاع از تعداد افراد تحت تکفل ، تاریخ شروع و پایان پوشش و سقف تعهدات ، پیامک حاوی ( 1 *شماره ملی ده رقمی هریک از بیمه شدگان ) را به شماره  02189382  ارسال نمایید.
21 ) در صورت فوت شدن بیمه شده اصلی ، چنانچه همسر یا مستمری بگیر وی حقوق بگیر و عضو بیمه نامه باشد جایگزین سرپرست شده و سایر افراد زیر مجموعه تحت پوشش قرار می گیرند. در صورتی که متوفی مستمری بگیر نداشته باشد، افراد زیر مجموعه حذف می گردند.

 

18 دیدگاه در “ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان نیروهای مسلح سال 1402

 1. با عرض سلام اینجانب بازنشسته ارتش هستم و به علت اطلاع نداشتن از ثبت نام طرح آرامش نتوانستم خودم و خانواده را بیمه تکمیلی کنم آیا امکان فرصت مجدد برای جا ماندگان است.

  1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
   متاسفانه در این زمینه اطلاعیه ای از ستاد بیمه کوثر به ما اعلام نگردیده است. جهت کسب اطلاعات صد در صدی با ستاد بیمه کوثر تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

  2. باسلام من محمدرضا اردی بهشت هم از تمدید بیمه خودوخانواده جامانده ام ودرخواست فرصت برای تمدید هستم
   ضمنا بهتراست تمدید بصرت خودکار انجام شود وکسی که تمدید نمی خوهد اقدام کند منتظرتمدید هستم

   1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
    زمان ثبت نام برای عزیزان داوطلب طی سه مرحله در امسال تمدید شد و متاسفانه زمان نام نویسی به پایان رسیده است و امکان ثبت نام تا نام نویسی سال آینده وجود ندارد.

 2. سلام من برای ثبت نام پسرم متولدان 71 بيمه تکمیلی اقدام کردم ولی موفق نشدم با شرکت تماس گرفتم گفتند چون شاغل نیستند امکان پذیر نیست در حالیکه سال های گذشته انجام دادم و مشکلی نبود

  1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
   جهت کسب اطلاع دقیق در این زمینه به صورت حضوری به دفاتر ساتا مراجعه نمایید و علت را جویا شوید.
   با تشکر

 3. سلام من امروز فیزیوتراپی داشتم .گفتن درد رادیکولار و CPM یا لیزر آزاد محاسبه میشه و کوثر پرداخت نمیکنه .
  خواستم بدونم این درسته؟

  1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
   جهت اطلاع از پوشش مورد سوال شما با شعبه سرپستی بیمه کوثر در استان محل سکونت خود، بخش تکمیل درمان تماس حاصل فرمایید، همکاران واحد تکمیل درمان شعبه مربوطه پاسخگوی شما خواهند بود.
   با تشکر

 4. سلام بر شما. در مورد درمان‌های روانپزشکی نه تنها تعرفه‌ای بلکه مطلقا مطلبی ذکر نشده. مثلا و مشخصا درمان ECT؛ که نیاز به دستکم 16 تا 20 روز بستری و 6 تا 8 بار حضور در اتاق عمل داره (چون حتما در بیهوشی کامل بایستی انجام بشه). من درمانم رو به تأخیر انداختم چون پزشک معالجم (که بیش از دو دهه‌ست تحت درمان ایشون هستم) فقط در بیمارستان خصوصی بستری می‌کنه و حقیقت امر اینه که از پس مخارج کمرشکنش برنمیام و حالا هم که..
  بیماری‌های روانی که نیاز به دارودرمانی دارن و مستقیما نشأت گرفته از جسم هستن، بیماری به حساب نمیان؟ چون برچسب روانی بهشون خورده؟! انصاف هست؟
  لااقل راهنمائی بفرمائید، بیمه‌کننده محترم. سپاس.

  1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
   جهت اطلاع از پوشش مورد سوال شما با شعبه سرپستی بیمه کوثر در استان محل سکونت خود، بخش تکمیل درمان تماس حاصل فرمایید، همکاران واحد تکمیل درمان شعبه مربوطه پاسخگوی شما خواهند بود.
   با تشکر

 5. حق بیمه دریافتی زیاد است مثلا یک خانواده ۴ نفری باید حدود ۱۳ ملیون باید پرداخت کنند و برگه برگه باید برند تحویل بدن بعد کنترول بشه و اگه نقصان نداشته باشه و بیمه اولیه سهم خودش را پرداخت کرده باشد به حساب سرپرست واریز میگردد
  با این مشگلات اگه میخواین کاری کنید کاری کنید که با مراجعه به مرکز درمانی مثل بانکها سهمی پرداخت نکنند و یا مبلغ جزئی بدن

  1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
   در صورتی که به مراکز طرف قرارداد بیمه کوثر که آنلاین می باشند مراجعه فرمایید، فقط فرانشیز بیمه نامه را پرداخت خواهید فرمود. جهت مراکز غیر طرف قرارداد و یا آفلاین فرمایش شما صحیح می باشد که بانکها و تمام ارگان هایی که در کشور تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکت های بیمه می باشند هم دقیقا به همین صورت عمل می نمایند و روال کار به همین صورت است.
   با تشکر

  2. سلام اگه کسی دامادیاعروسش رو جدا بیمه کنه بعد خودشون بیمه تکمیلی بشن بعد از ثبت شدن بیمه تکمیلی خودشون تصمیم بگیره تازمانی که مهلت داره اونارو بیمه تکمیلی کنه میتونه؟؟یا زمانی که ثبت شد دیگه نمیشه وارد سایت شد

   1. با سلام و تشکر از تعامل شما با سایت بیمکو
    جهت کسب اطلاع در زمینه سوال مربوطه با شعبه سرپستی بیمه کوثر و یا دفاتر ساتا در استان محل سکونت خود تماس حاصل فرمایید.
    با تشکر

 6. برا فرانشیز ۲۵ درصدی بیمه مکمل نیروهای مسلح این بیمه کوثر با این مبلغ زیاد رو گذاشتن. این مبلغ برا کسانی که اصلا بیمه تکمیلی یا مکمل ندارن خوبه

 7. دارای بیمه تکمیلی ایثارگران کوثر هستم آیا می‌توانم در طرح آرامش بیمه کوثر شرکت و میزان تعهدات را افزایش دهم

 8. باسلام،مبلغ حق بیمه نسبت به پوششها خیلی بیشتره،وپوششهابسیاراندک نسبت سایرشرکتهای بیمه افزایش پیداکرده مثل دندانپزشکی وعینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *